30.11.2008 18:25

Юнайтед излъга Сити в дербито на Манчестър

Видян 1343 пъти | Коментари 0

Шампионите от Манчестър Юнайтед победиха с 1:0 съгражданите си от Сити в градското дерби от 15-я кръг на Висшата лига. Автор на единственото попадение бе Уейн Рууни, който в 41-ата минута разтресе мрежата на ''небесносините''. Нападателят засече от 2 метра една избита от вратаря Харт топка за 0:1. В 22 мин. Рафаел центрира, Бербатов засече топката много добре, но с невероятен плонж вратарят Джо Харт успя да избие в корнер. Патрис Евра имаше чудесна възможност за гол, но не успя да уцели вратата отблизо. В 31-ата Стивън Айрланд пропусна да открие за Сити, след като се възползва от грешка на Ван дер Сар и стреля, но топката мина покрай страничната греда. Малко по-късно Бербатов се озова на добра позиция около дъгата на наказателното поле фронтално срещу вратата на Сити, но ударът му мина на метър встрани от вратата. През втората част Хавиер Гаридо изпълни добре пряк свободен удар, но топката мина встрани от вратата на Ван дер Сар. Малко преди това Бербатов можеше да покачи на 2:0, но се засуети и бе блокиран. В 68-ата Юнайтед остана с човек по-малко, след като за втори жълт картон бе изгонен Кристиано Роналдо, заради игра с ръка. 8 минути преди края Бербатов бе заменен от Гигс. Тази победа закова шампионите на 3-та позиция с актив от 28 точки.

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!