26.09.2013 10:14

България победи Германия, в битката за медалите сме

Видян 1237 пъти | Коментари 0

България победи Германия с 3:1 гейма (28:30, 27:25, 25:22, 25:20) на 1/4-финалите на Европейското първенство по волейбол и се класира на 1/2-финал в битка за медалите, предаде Спортни.бг.

Двата състава бяха и в една предварителна група, а двубоят тогава беше спечелен от немските волейболисти с 3:2 гейма.

След 2:2 в първия гейм германците поведоха с 4:2, но последва ново равенство - 4:4. Двата състава печелеха точка след точка, разменяйки водачеството. Българският тим показа класа и първата техническа пауза дойде при 8:7 в наша полза след ас на Тодор Скримов.

Блокадата на българския тим заработи и нашите дръпнаха в резултата с 13:11. Тодор Алексиев донесе 16-ата точка за "лъвовете" и така дойде втората техническа пауза. Разликата се движеше около 5 точки в наша полза, но при 17:15 Плачи все таймаут.

След сервис Виктор Йосифов донесе 19-ата точка за нашите. Стигна се до равенство 23:23, а след това и 24:24. Последва нова размяна на точки до 28:28, а в крайна сметка германците се оказаха с по-здрави нерви и спечелиха частта с 30:28.

Вторият гейм започна добре за нашите момчета и поведохме с 4:2. Първата техническа пауза дойде при 8:7 в полза на Германия. Напрежението в лагера на българския тим се усили и непредизвиканите грешки зачестиха. Все пак след лека мобилизация се стигна до 10:10.

Николай Пенчев се разигра и донесе 13-ата точка за нашите, а втората техническа пауза дойде в полза на съперника - 15:16. Мобилизацията в българския тим даде резултат и се стигна до 17:17.

Виктор Йосифов вкара два аса и поведохме с 22:20. След спорно съдийско решение Германия се добра до равенство 22:22. Цветан Соколов донесе точка и 23:22 в наша полза. В последвалите разигравания България стигна до успеха и след 27:25 се стигна до 1:1 гейма.

Третият гейм започна отново равностойно - 2:2. Германците взеха предимство в следващите минути на гейма и дръпнаха с 6:4, а след това и с 8:5. България се събра и от 5:10 стигнахме до 12:12 след перфектни моменти за нас.

Втората техническа пауза дойде при 16:15 за Германия. Николай Панчев спечели точка за 23:21 в наша полза. Гросер сбърка, а в следващата атака Цветан Соколов донесе успеха на България - 25:23. Така поведохме с 2:1 гейма.

В четвъртия гейм първата точка беше за Германия, но бързо изравнихме. Цветан Соколов направи добра атака и поведохме с 4:3, а германците бяха демобилизирани в този момент. Гроцер сбърка на няколко пъти, а първата техническа пауза дойде при 8:6 за Германия. Въпреки усилията на главния съдия, който подари на няколко пъти точки за съперника българите поведоха с 12:10.

Скримов спечели две важни точки, но се стигна до 14:14 след неуспешна атака на Соколов. Втората техническа пауза дойде при 16:14 за нас след блокада на Николай Николов и Цветан Соколов. Николай Пенчев направи 19:17, а Николай Николов добави нова точка за 20:17.

Пенчев донесе и 21-ата точка в наша полза. Ники Николов отново беше точен и резултатът набъбна на 22:17. Калиберда сбърка и България поведе с 6 точки - 23:17.