10.06.2013 17:37

България отвя Франция във втория си мач от Световната лига

Видян 1299 пъти | Коментари 0

Волейболният ни национален тим постигна безкомпромисна победа над Франция във втори мач между двата тима от Група А на Световната лига, който се игра в началото на седмицата. Възпитаниците на Камило Плачи се наложиха с 3:0 гейма (26:24, 31:29, 25:20), а двубоят се игра пред близо 3000 зрители в зала „Лес Арен“ в Метц.

Така родните ни национали стартираха отлично в тазгодишното издание на турнира, записвайки максимум точки от първите си два мача. Преди дни Тодор Алексиев и компания надделяха над същия противник, но далеч по-трудно с 3:2 гейма. Така България излиза на първо място във временното класиране на група А.

Националният селекционер реши да не прави никакви промени в стартовата си шестица, в сравнение с първия мач в Монбелиар. Домакините от Франция стартираха мощно и само за няколко минути успяха да поведат с 4:1. При 15:11 в полза на Франция, българските волейболисти направиха три поредни точки, за да доведат нещата до само една точка разлика във втората част. В третата част отборът на България бе безкомпромисен и нито за миг не остави съмнения в играта си. Тимът на Камило Плачи показа страхотен отборен дух и отлични отигравания във всяка фаза на играта. До края на гейма родните национали показаха завидно спокойствие и с лекота стигнаха до крайния успех в гейма с 25:20, с което затвори и двубоя.

Българите просто бяха по-добри от нас, призна капитанът на френския национален отбор по волейбол Бенжамин Тонюти. Бяхме нервни и направихме твърде много грешки. Във важните моменти не успяхме, а България го направи, добави Тонюти.

Следващият мач на националите ни ще е с Аржентина на 22 и 23 юни.

бТВ Синема 31 март 21:00ч.