11.03.2013 11:36

БФС наказва Левски и Ботев след кървавото меле

Видян 1610 пъти | Коментари 0

Отборите на Левски и Ботев спретнаха кърваво меле по време и след мача си за шампионата в Пловдив, който сините загубиха с 0:2. Схватките на трибуните в Пловдив започнаха още в началото на срещата и доведоха до спиране на двубоя за 5 минути след половин час игра. Всичко започна от синьо знаме, откраднато и скъсано от пловдивчани преди срещата. Сините отговориха с хвърляне на всяккви предмети по агитката на Ботев. Левскари изстреляха към блока с домакини общо десетина сигнални ракети чрез пистолети и бомби, приготвени за мятане към терена. Десетките полицаи се намесиха, някои дофри се сбиха с феновете. Между двата блока летяха счупени седалки, изкъртени железа, прътове и камъни, а около двайсетина привърженици бяха улучени по главите. Наложи се петима фенове да получат медицинска помощ на стадиона. Други петима левскари бяха откарани с линейки. Полицията арестува четирима фенове на Левски, сред които и едно момиче. След мача по улиците в центъра на града под тепетата започнаха да се гонят и бият ултраси. Все пак в 18 ч полицията рапортува - всички автобуси с левскари са напуснали града. Влакът за столицата в 18,15 ч бе задържан с повече от 10 минути, за да се качат всички гостуващи фенове. След мача БФС обяви, че ще накаже двата клуба заради грозния въргал, който спретнаха. Основните варианти са три - само глоби (до 25 000 лв.), предупреждения за лишаване от домакинство и лишаване от домакинство за 1 мач.

Жената по природа е много добра, може да прости на един мъж дори и да не е виновен...