15.10.2012 11:23

3-а поредна победа за Фетел

Видян 1245 пъти | Коментари 0

2-кратният световен шампион Себастиан Фетел записа трета поредна победа във Формула 1 и излезе начело в класирането за сезон 2012. 25-годишният пилот на Ред Бул, който преди това спечели в Япония и Сингапур, пресече финалната линия за Гран при на Корея на пистата Йеонгам с време 1:36:28.651. Веднага след него финишира съотборникът му Марк Уебър, който стартира от пол-позишън.

Трети завърши големият съперник на Фетел за титлата - Фернандо Алонсо с Ферари. Четвърти в Корея остана Фелипе Маса с Ферари, пети е Кими Райконен с Лотус. Зоната на точките бе допълнена от Нико Хюлкенберг, Ромейн Грожан, Жан-Ерик Верне, Даниел Рикиардо и Люис Хамилтън.

В генералното класиране Фетел събра 215 точки, с 6 повече от Алонсо. Кими Райконен е трети, а Люис Хамилтън – четвърти.

Уебър тръгна от пол-позишън, но след няколко обиколки Фетел поведе колоната с цели 10 секунди. След това трябваше да се фокусира върху пазенето на гумите, но и това не помогна на съперниците му.

Денят за Макларън беше много тежък. Дженсън Бътън отпадна още в първата обиколка, а пилотът на Мерцедес Нико Розберг в завой №3.

7-кратният световен шампион – легендарният Михаел Шумахер (Мерцедес), който обяви, че това е последният му сезон, нямаше необходимото темпо и остана на 13-а позиция след Серхио Перес и Пол ди Реста.