Тенис: Джокович отнесе Гришо

Видян 1647 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Новак Джокович не остави никакъв шанс на нашия Григор Димитров на Мастърс 1000 в Шанхай.

Световният №2 се оказа прекалено голямо препятствие пред 21-годишния българин и след 3-6, 2-6 хасковлията записа 13-а загуба от общо 15 изиграни мача срещу представители на Топ 10 на ранглистата - той има две победи срещу Томаш Бердих.

Двубоят се очакваше с огромен интерес в България, но за жалост Ноле показа защо толкова години е част от Топ 3 на мъжкия тенис. От своя страна пък Гришо явно се поддаде на напрежението и факта, че

от другата страна на корта стои един от най-добрите тенисисти на планетата.

Новак Джокович спечели жребия и избра да сервира пръв. Очаквано в началните минути напрежението върху Григор Димитров си каза думата и след 5-6 минути игра нашето момче вече изоставаше с 0:3 гейма. При това за тези 3 гейма, Гришо взе едва 3 точки.

Първата почивка в двубоя повлия положително на Димитров, който след завръщането си на корта бе видимо по-спокоен. Гришо започна да печели с лекота подаванията си, но същото важеше и за световния №2 Джокович. Ранният пробив на сърбина обаче му позволи да затвори сета с 6:3 след 25 минути игра.

Статистката след първата част показа, че Гришо и Ноле имат по равно непредизвикани грешки –

по 9, но печелившите удари бяха изцяло на страната на сърбина – 11:4.

За жалост началото на втория сет повтори това на първия. Този път Димитров започна със сервис на своя страна, но допусна пробив на 0 и позволи на Джокович да поведе в резултата. Геймовете на 0 продължиха и след още един такъв Ноле вече имаше аванс 2:0 във втория сет. В седмия гейм Ноле пак проби за преднина 5:2, след което подпечата мястото си в трети кръг.

Григор напуска Мастърса в Шанхай с $23,000 от наградния фонд и 45 точки,

но няма да добави нови към актива си, тъй като имаше да защитава точно толкова от миналогодишното си участие в турнира и през следващата седмица се очаква да отбележи спад от две-три места до №58 - №59 в ранглистата.