08.10.2012 15:06

Гришо срещу Ноле в Шанхай!

Видян 1246 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Първата ни ракета Григор Димитров започна с победа участието си на Мастърса в Шанхай, след като в мач от 1-ия кръг на турнира с награден фонд $3 531600 се наложи със 7:5, 6:3 над испанеца Пабло Андухар. Следващият съперник на 21-годишния хасковлия е световният №2 и носител на 5 титли от Големия шлем – сръбската машина Новак Джокович. За Гришо това ще е трета среща с представител на т. нар. Голяма четворка, като единствено му липсва мач срещу №1 Роджър Федерер. През 2009 г. загуби от Рафаел Надал с 5:7, 6:3, 2:6, а през 2011 г. в Банкок отстъпи с 4:6, 4:6 на Анди Мъри. Всъщност, Димитров е играл срещу всеки един от настоящите Топ 10 с изключение на Федерер, Дел Потро и Джокович, а срещу сърбина ще се изправи най-вероятно утре, като мачът ще е на Централния корт. До този момент Григор има 15 двубоя с тенисисти от Топ 10 - 13 загуби и 2 победи, и двете срещу Томаш Бердих. Пораженията са от Мъри (1), Надал (1), Ферер (3), Цонга (3), Типсаревич (3) и Монако (2). Срещу Андухар, който е №36 в ранглистата, нашето момче – на 60-о място в света, започна вихрено и спечели подаването си на нула. След това двамата взеха сервис геймовете си, като не допуснаха пробив до 5:5, а Гришо поведе с 6:5 и Андухар трябваше да сервира за оставането си в сета. Испанецът поведе с 40:15, но след това допусна двойна грешка, последвана от две непредизвикани и така се стигна до сетбол в полза на Димитров, който се възползва и затвори със 7:5. Във втория сет Гришо взе бърз гейм, за да дръпне почти за отрицателно време с 4:1. Андухар спря серията му от три поредни гейма за 4:2, а след това двамата си размениха по един гейм. Така се стигне до 5:3 и сервис на испанеца за оставане в мача. Последва маратонски гейм, в който Гришо на три пъти стигна до мачбол, първите два бяха отразени от Андухар. При третия нашият пусна една къса топка и онзи най-после капитулира, изваждайки я в аут. Благодарение на успеха си срещу испанеца, с когото е играл общо 3 пъти и има 2 победи,  Гришо си осигури $23 000 от наградния фонд и 45 точки за ранглистата, но няма да добави нови към актива си, тъй като имаше да защитава точно толкова от миналогодишното си достигане до втори кръг в Шанхай.