23.11.2011 16:05

Бербо с гол в Шампионската лига след 1147 дни

Видян 1645 пъти | Коментари 0

След 3 години, 1 месец и 22 дни суша Димитър Бербатов най-после се отпуши в Шампионската лига. 31-годишният бивш капитан на националния отбор се разписа за Манчестър Юнайтед при домакинското 2:2 с португалския Бенфика в 5-ия кръг на група С на най-комерсиалния турнир. Бербо, който миналия сезон стана голмайстор на Висшата лига, а през този вкара само на 4-дивизионния Алдършот за Карлинг Къп, бе точен в 30-ата минута за 1:1 с глава от явна засада след центриране на Луиш Нани, след като още в 180-ата секунда Фил Джоунс си наниза автогол. Така нашият обръсна брадата на 1147-дневния си карък си в Шампионската лига, в която не беше реализирал от 21 октомври 2008 година, когато пак на Олд Трафорд заби 2 попадения при успеха на Юнайтед с 3:0 срещу шотландския Селтик. Голът на Бербо срещу Бенфика бе негов 5-и с екипа на Червените дяволи в най-скъпия континентален турнир.  След почивката Дарън Флетчър даде аванс на Юнайтед, но Пабло Аймар донесе точката на лисабонските орли. С подялбата на точките Бенфика излезе временно начело в Група "C" заради повечето си отбелязани голове на чужд терен в директните сблъсъци с английския шампион. Първият им мач на Луш приключи 1:1, а преди последния кръг двата отбора са на първо и второ място в групата с по 9 точки. В последните си срещи Юнайтед ще гостува на Базел, който също има шансове за 1/8-финалите, а Бенфика е домакин на румънския аутсайдер Оцелул (Галац).
“Винаги съм знаел, че Берба може да спечели всеки мач. Той е свързан с отбора по много силен начин. Досега не му давах много възможности за изява, но просто другите ни нападатели си партнираха чудесно. Искам да кажа, че винаги мисля за Дими преди мач. Тази вечер Бербатов игра страхотно, можеше да вкара хеттрик. Имаше едно положение през първото полувреме, в което му беше отсъдена засада, а такава нямаше. В края той изпусна страхотна ситуация, която можеше да ни донесе победата”, коментира след мача мениджърът на Ман Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън, който в Премиершип най-демонстративно не брои нашия.

- Каква е разликата между мъжа и микровълновата печка?

Никаква, след 30 секунди всичко е готово.