07.11.2010 17:30

Черни спасяват Левски срещу белите

Видян 1830 пъти | Коментари 0

Левски вече забрави какво е победа. Сините записаха 5-ия си пореден мач без успех, след като едва отърваха кожата от загуба при гостуването си на Славия в 13-ия кръг на А група. Най-старото столично дерби завърши 2:2 в полите на Витоша, като Левски изравни от дузпа 2 минути преди края.

Двама тъмнокожи отърваха тима от Герена от резил. Холандецът от Суринам Сержиньо Грийн изведе Левски напред в 27-ата минута, но 60 секунди по-късно машината за голове на Славия Николай Божов направи 1:2. В 44-ата минута любовникът на фолк дивата Десислава – Галин Иванов, даде аванс на белите с брилянтно изпълнение, но в 88-ата минута бразилското негро Жоазиньо вкара дузпа за 2:2. До 11-те метра се стигна, след като капитанът на Славия Йордан Петков направи поредната си идиотия и при никаква ситуация просна нескопосано Александър Киров в пеналтерията. Така той остави белите без победа над Левски от 8 март 2003 година, когато биха с 2:1 на Герена. Сините, които в последните си 8 мача – в първенството и в Лига Европа, имат само една радост – 4:1 над Пирин на 16 октомври, вече изостават на 5 точки от лидера Литекс.

бТВ Синема 21 април 21:00ч.