21.10.2010 10:53

Бербо топли пейката срещу тима на Иванков

Видян 1828 пъти | Коментари 0

Манчестър Юнайтед победи с 1:0 Бурсаспор като домакин в среща от Група С на Шампионската лига. Единственото попадение отбеляза Луиш Нани още в 7-ата минута. Цял мач за турския първенец записа опитният български вратар Димитър Иванков. Българският нападател на червените дяволи Димитър Бербатов обаче остана през всичките 90 минути на резервната скамейка, въпреки думите на Фъргюсън отпреди месец - "Когато не пускам Бербатов в игра, разбирам, че съм изкуфял". Иванков пък бе доста деен за гостите, след като още 4-ата минута му се наложи да се намеси. Той спаси удар на Македа, който получи топката в наказателното поле и стреля. Три минути след това обаче Иванков не успя да отрази силния далечен удар на Нани с левия крак, с който португалското крило откри резултата. Попадението се остана единствено за мача.

В мач от група А Европейският шампион Интер посрещна Тотнъм на Сан Сиро. Мачът започна изключително дръзко от страна на домакините, които наказаха жестоко англичаните с 4 гола за 35 минути. Още във 2-ата Санети откри резултата. Последваха го Ето`о в 11-ата от дузпа, Станкович в 14-ата и отново Ето`о в 35-ата минута. Англичаните дори останаха с 10 човека на терена след червен картон за вратаря Гомес в 8-ата минута. Въпреки това, през втората част гостите успяха да намалят резултата до 3:4 след три фантастични гола на Гарет Бейл в 52-ата, 89-ата и 90-ата минута.