02.07.2010 10:33

Левски с първа победа в Австрия

Видян 1380 пъти | Коментари 0

Левски постигна първи успех на подготвителния си лагер в Линдабрун, след като победи с 3:2 тима на Металист Харков в контрола, като на "сините" им се наложи да играят с човек по-малко над половин час след червения картон на Владимир Гаджев.

Вчера "сините" загубиха първата си контрола на австрийска земя, отстъпвайки с 2:3 от румънския Търгу Муреш. Днес Левски започна доста по-добре и още в 14-та минута поведе в резултата. Дембеле бе фаулиран в добра позиция и за Димитър Телкийски не бе трудно да вкара за 1:0 от пряк свободния удар. Левски нанесе втория си удар само четири минути по-късно, когато отново след нарушение срещу Дембеле бе отсъден фаул в полза на Левски, който бе реализиран от Владимир Гаджев. Металист явно се стресна от допуснатите два гола и още в следващата атака Едмар намали, правейки резултата 2:1. До края на полувремето имаше опасни положения и пред двете врати, но до нов гол не се стигна. Още в началото на втората част обаче Левски стигна до нов гол, след като Дембеле получи добър пас от Огнянов и вкара хубаво попадение. В 56-та минута Гаджев трябваше да напусне терена, след като получи втори жълт картон, което остави Левски с 10 души в мача. Логично тимът от Харков натисна след червения картон и на Петков му се наложи да проявява класа след удар от фаул на Воробей в 76-та минута. Все пак резултатът бе намален на 3:2 в 80-та минута с третото попадение от пряк свободен удар в срещата. Отново Воробей стреля добре от около 25 метра, а макар Петков да докосна топката, тя влетя в мрежата му. До края Левски бранеше преднината си, но футболистите на Металист не успяха да се възползват от численото си предимство и срещата приключи с успех за българите.

Детето на японка и българин е странна комбинация: Много му се работи, ама го мързи да стане.