30.06.2010 08:52

Драма с дузпи прати Парагвай на четвъртфиналите

Видян 1374 пъти | Коментари 0

Националният отбор на Парагвай се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по футбол в Южна Африка, след като отстрани Япония с 5:3 след изпълнение на дузпи в предпоследния осминафинал от програмата на Мондиал 2010.

Двамата тима завършиха при резултат 0:0 в редовното време, а парагвайците имаха по-голям късмет в лотарията на дузпите. Самата среща започна равностойно, но Йошито Окубо имаше ранен шанс да порази парагвайската врата в самото начало на мача, но стреля далече, докато южноамериканският тим отговори с опасен удар с глава на Едгар Бенитес след опасно центриране на Роке Санта Круз. Топката се подаваше повече в средата на терена, когато в 21-та минута нападателят на Борусия Дортмунд Лукас Бариос се изплъзна зад отбраната на "самураите", но след това стреля право в ръцете на стража Кавашима. По-малко от 60 секунди по-късно, Дайсике Мацуи удари напречната греда на Вилар. Халфът стреля опасно от далечно разстояние, но за негово съжаление кълбото срещна напречната греда на съперниковата врата. В 29-та минута, Санта Круз получи страхотен шанс, но вместо да отиграе добре положението, той стреля далеч от целта. Звездата на Япония Кейсуке Хонда също пробва своя шанс пет минути преди края на частта, но удара му с левия крак отиде далече в аут. През втората част, двата тима се надлъгваха, а положения не лиспваха и пред двете врати. Ортигоса, Риверос и Нелсон Валдес имаха шанс да се разпишат за Парагвай, а защитникът Юто Нагамото можеше да вкара за единствения тим от Азия, останал да брани честта на континента на Мондиала в Южна Африка. В крайна сметка, двата тима не успяха да се победят и направиха 0:0 в редовното време. Те играха две продължения от по 15 минути, но не успяха да си вкарат в тях и така се стигна до 11-метровите наказателни удари. Барето стреля първи за Парагвай и вкара за 1:0, но Ясухито Ендо изравни на 1:1. Лукас Бариос не сгреши за 2:1, а капитанът на японците Хасбе реализира за 2:2. Резултатът стана 3:2 за южноамериканците след точен удар на Риверос. За съжаление на японците, Комано стреля силно в горната греда на парагвайската врата и топката не попадна в целта. Нелсон Валдес не сгреши за 4:2, а Хонда също успя да вкара за 4:3. Оскар Кардосо обаче застана зад топката, стреля хладнокръвно и прати Парагвай напред в турнира. Тимът на Херардо Мартино ще срещне в битка за място на полуфиналите победителя от мача между отборите на Испания и Португалия, които по-късно тази вечер излизат един срещу друг в последния осминафинален мач на турнира.