23.06.2010 10:46

Уругвай и Мексико на осминафинал, Франция се прибира у дома

Видян 1768 пъти | Коментари 0

Националните отбори на Уругвай и Мексико се класираха за осминафиналите на Световното първенство по футбол, след като спечелиха първите две места в Група "А".

Южна Африка успя да надвие Франция с 2:1, а Уругвай срази Мексико с 1:0 в  мачовете от третия кръг на груповата фаза. Националният отбор на Южна Африка, който се опитваше да не стане първия домакин на Мондиал, който отпада след груповата фаза, успя да поведе в 20-та минута след ужасяваща грешка във френска отбрана. След едно центриране от корнер, Бонгани Кумало се извиси над френската отбрана и с рамо прати топката в мрежата на слисания Уго Лорис. Французите, чийто тим бе разкъсван от скандали през последните няколко дни, останаха с човек по-малко в 25-та минута. Реферът даде малко пресилен червен картон на Йоан Гуркюф, който след един сблъсък в наказателното поле на домакините удари съперник с лакът, докато скачаше за една топка. Настроението във френския тим обаче спадна още повече, а домакините, окрилени от подкрепата на многобройните си фенове, вкараха втори гол в 37-та минута. Масилена прати топката в наказателното поле на европейците, френската отбрана отново беше зашеметена и Катлего Мфела реализира от непосредствена близост за 2:0. В 51-та минута можеше да падне и трети гол за ЮАР, но ударът на Мфела, който бе изведен сам срещу Лорис, срещна напречната греда на вратата на френския вратар. Сребърните медалисти от Мондиала през 2006 година обаче успяха да намалят на 2:1 в в 70-та минута. Защитникът на Арсенал Бакари Саня направи хубав пробив през средата на терена, пусна надясно към Рибери, който пък от своя страна прати топката към Флоран Малуда на точката на дузпата и за крилото на Челси не бе особен проблем да вкара първия и последен гол за французите на Мондиал 2010. В крайна сметка, Южна Африка успя да срази Франция, но допусна гол и така отпада от турнира, заедно с днешния си съперник. За осминафиналите на Световното първенство от Група "А" се класират отборите на Уругвай и Мексико. Двата тима, които бяха заподозрени, че ще направят удобно равенство, се срещнаха в другия мач от групата, който обаче бе спечелен от Диего Форлан и компания с 1:0. Единственото попадение в мача вкара звездата на Аякс Луис Суарес в 43-та минута. Единсон Кавани центрира от десния фланг в наказателното поле на "ацтеките", а Суарес, който бе на далечната греда прати топката технично с глава в мрежата на Оскар Перес. Уругвай завърши на първото място в Група "А" с актив от 7 точки, Мексико остава на втората позиция с 4 точки. ЮАР е с 4 точки, но отпада заради по-лошата си голова разлика, а Франция заема срамното последно място в групата с 1 точка и едва 1 вкаран гол.

бТВ Синема 21 април 21:00ч.