22.06.2010 10:02

Вия: Трябва по-добре да се контролирам

Видян 1446 пъти | Коментари 0

Нападателят на Испания Давид Вия призна, че трябва да контролира буйния си темперамент, след като удари съперник в лицето по време на мача с Хондурас на СП ЮАР 2010, завършил 2:0 за Ла Фурия.

"Не съм особено горд с постъпката си. Действах импулсивно, ръката ми сама се изплъзна. Трябва за в бъдеще да съм по-сдържан", призна Вия, автор и на двата гола в мача и пропуснал да отбележи трети от дузпа. Испанският нападател не бе санкциониран от рефера заради грубостта си спрямо хондураския футболист Емилио Исагуире през първото полувреме, което означава, че ще води нападението на Ла Фурия и в решителния мач срещу Чили в петък. Еврошампионите се нуждаят единствено от победа, убедителна по-възможност, за да се класират за осминафиналите. Успеят ли да я постигнат, в зависимост от това дали ще са първи или втори в Група Н, испанците ще се изправят срещу Бразилия или Португалия. Преди последните два мача Испания - Чили и Швейцария - Хондурас начело в групата е Чили с 6 т., второ-трето място делят Испания и Швейцария с по 3 т., а на последното четвърто място е Хондурас без точков актив до момента.