13.06.2010 16:38

България с втора чиста победа над Корея

Видян 1328 пъти | Коментари 0

Националният отбор по волейбол на България за мъже постигна втората си чиста победа над Южна Корея в най-комерсиалното състезание - Световна лига 2010.

В Инчхън Лъвовете победиха своите домакин 3:0 гейма (25:22, 25:21, 25:22) в корейския град Инчхън. С този успех България събра 7 точки в актива си и излезе на второ място в група "А", където безапелационен лидер е тимът на Холандия с 9 точки в актива си. Срещата започна с леко предимство за България, а първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:6 в наша полза. Българският тим продължи с добрата игра и успя да затвори първия гейм при резултат 25:22. Във втория гейм първото техническо прекъсване дойде при 8:5 точки за България, а геймът бе затворен при резултат 25:21. Корейците започнаха силно третия гейм и поведоха с 5:0, но последва силна серия на българските национали, които успяха да обърнат развоя на гейма и първата техническа пауза дойде при резултат само 8:7 в полза на домакините. При 16:15 в наша полза дойде второто прекъсване, а последната трета част бе спечелена с 25:22 от българите. Днес националния ни тим ще пътува за Холандия, където следващата седмица ще гостува на лидера в нашата група.