24.10.2008 11:58

Челси на осминафинал, лондончани фаворити за купата

Видян 1141 пъти | Коментари 0

Челси бе обявен за фаворит за спечелването на Шампионската лига от водещия световен букмейкър Sportingbeg, след като победи Рома с 1:0 и на практика си осигури участие в следващата фаза на турнира.
Домакините бяха по-добрият отбор през цялата среща, въпреки завръщането на Франческо Тоти в състава на италианците. През първото полувреме удари на Франк Лампард бяха спасени от Дони, а в единия от случаите топката срещна и гредата. Проблеми за италианците, които през по-голямата част от двубоя се бяха прибрали в своето поле и разчитаха на епизодични контраатаки създаваше и Саломон Калу. Голът в 77-ата минута дойде след центриране от корнер на Лампард, засечено с глава от капитанът Джон Тери, който реализира, за сметка на нападателите, претърпели провал в опитите си да се разпишат. След лондончани в ТОП 10 на вероятните шампиони на Европа се нареждат Барселона, Ман Юнайтед, Интер, Арсенал, Ливърпул, Реал (Мадрид), Ювентус, Байерн и Атлетико (Мадрид).

бТВ Синема 21 април 21:00ч.