23.03.2010 10:11

Томова отпадна в Маями, Пиронкова продължава

Видян 1283 пъти | Коментари 0

15-годишната българска тенисистка Виктория Томова отпадна в първи квалификационен кръг на супертурнира в Маями, въпреки че оказа сериозна съпротива на опитната Каролина Шпрем, информира БГНЕС.

10 години по-възрастната от Вики хърватка спечели първия сет с 6-1, но тийнейджърката успя да вземе следващата част с 6-3. Шпрем обаче стигна до успех в решителния трети сет с 6-3 и затвори мача след един час и 38 минути игра. Така бе изпуснат шансът Виктория Томова да спори с първата ракета на страната ни Цветана Пиронкова, която в друг мач от пресявките спечели безапелационно срещу узбекистанката Акгул Аманмурадова в два сета 6-2, 6-2 за 70 минути. Пиронкова сега ще има възможност да подобри баланса си в мачовете срещу Шпрем и същевременно да отмъсти за отпадането на своята сънародничка. Хърватката и Цвети са изиграли 4 срещи помежду си и резултатът е равен - две на две победи, като всички мачове са се провели на твърди кортове - настилка, на която се играе и в Маями. Пиронкова отстрани Шпрем на Аустрелиън Оупън 2009, но по-късно същата година загуби от нея в Линц.

Тошко Йорданов

ГЕРБ оставиха ППДБ да си играят на юристи: Тошко Йорданов

„Изборът на служебен премиер беше една ...

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!