14.03.2010 17:19

Двойна победа за Ферари на старта

Видян 1653 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Ферари записа двойна победа в първия старт на сезона във Формула 1 за Гран при на Бахрейн. Двукратният световен шампион Фернандо Алонсо триумфира за трети път на пистата Сахир. Ключово за успеха на Ферари се оказа решението да смени двигателите на двете си коли преди старта. Алонсо подпечата успеха си 14 обиколки преди края, когато изпревари Себастиан Фетел с Ред Бул. Германецът тръгна от полпозишън и водеше почти до края, когато единият му ауспух се проби и той загуби мощност. Веднага след испанеца Фетел бе задминат и от втория пилот на Ферари Фелипе Маса. Трети финишира Луис Хамилтън с Макларън.

Завърналият се във Формула 1 Михаел Шумахер с Мерцедес GP успя да намери място в зоната на точките, като се класира шести. След него завърши световният шампион Дженсън Бътън от Макларън.

Дебютиралите в надпреварата Хиспания Рейсинг и Върджин отпаднаха още преди средата на състезанието. До финала не успяха да стигнат и двете коли на Заубер. Повреда в предното окачване пък попречи на първия руснак във Ф1 Витали Петров да завърши в състезанието. Пилотът на Рено отпадна в 14-ата обиколка.