10.02.2010 14:07

За първи път жена ръководи мач в Англия

Видян 1337 пъти | Коментари 0

Ейми Фиърн стана първата жена-рефер, която ръководи мач от английската футболна лига, предаде БГНЕС.

Шансът за Фиърн да влезе в историята се появи в 71-та минута на мача между Ковънтри Сити и Нотингам Форест, който "небесносините" спечелиха с 1:0. Оригиналният съдия на мача - Тони Бейтс - трябваше да напусне терена, тъй като получи контузия в прасеца. Фиърн, която бе страничен съдия, взе свирката, а четвъртия съдия застана на нейното място. Нейният кратък престой на терена като главен рефер не мина без спорни моменти, въпреки че тя се справи добре. Реферката получи леки освирквания, когато отсъди пряк-свободен удар. Фиърн влезе в заглавията на вестниците на Острова през ноември 2006 г., когато Майк Нюел, тогава мениджър на Лутън, разкритикува нейното представяне на тъчлинията по време на загубата от Куинс Парк Рейнджърс. Нюъл впоследствие се извини, но бе глобен с 6 500 паунда от английската ФА.

-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?