22.01.2010 15:40

Рафа Надал продължава напред в Мелбърн

Видян 1764 пъти | Коментари 0

Защитаващият своята титлата Рафаел Надал се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство по тенис на Австралия, след като надви германеца Филип Колшрайбер с 6-4, 6-2, 2-6, 7-5, информира БГНЕС.

Надал, който не бе губил сет в първите си два мача в "Мелбърн Парк", започна да се пропуква, след като бе взел първите два сета. Германецът обаче не издържа в четвъртия сет и загуби от своя испански съперник, въпреки че се добра до 5-5. Непредизвикана грешка на Колшрайбер помогна на Надал да направи пробив, а левичарят нямаше проблем да спечели своето подаване и да затвори мача. Шампионът ще играе в следващия кръг с хърватския гигант Иво Карлович, надвил своя сънародник Иван Любичич с 6-3, 3-6, 6-3, 7-6.

Детето на японка и българин е странна комбинация: Много му се работи, ама го мързи да стане.