21.01.2010 09:50

Пиронкова отпадна във втория кръг в Мелбърн

Видян 1414 пъти | Коментари 0

Цветана Пиронкова приключи във втори кръг участието си в "Аустрелиън Оупън", след като не успя да окаже сериозна съпротива на Шахар Пеер и загуби от израелката в два сета с 1-6, 4-6, предаде БГНЕС.

В първата част Пиронкова спечели само един гейм при подаване на нейната съперничка и загуби сета след 31 минути игра. Втората част също не започна добре за пловдивчанката, след Пеер поведе с 3-1. Пиронкова успя да обърне резултата до 4-3 в своя полза, но съперничката й взе следващите три гейма и сложи точка на спора след общо 82 минути на корта. Досега Цвети и Пеер имаха по две победи от четирите мача помежду си. Пиронкова спечели първите две срещи в Истанбул през 2003 г. и 2005 г., като първата се игра на твърди кортове, а втората на клей. Последваха две победи на Пеер на червени кортове - на Ролан Гарос през 2006 г. и в Прага през 2008 г. В трети кръг на "Аустрелиън Оупън" 2010 съперничка на Пеер ще бъде датчанката Каролин Вожнячки.