21.01.2010 08:50

Египет и Нигерия на четвъртфинал за Купата на Африка

Видян 1362 пъти | Коментари 0

Националните отбори на Египет и Нигерия се класираха за четвъртфиналите на тазгодишното издание на турнира за Купата на Африканските нации, след като записаха победи в последните си мачове от Група "C", предаде БГНЕС.

Египет, който защитава титлата си от миналата година, победи Бенин с 2:0 и оглави крайното класиране в групата. Ахмед Ал-Мохамади успя да открие резултата в 7-та минута, а Емад Мотаеб сложи точка на спора с попадението си за крайното 2:0 в 23-та минута. Нигерийският тим пък грабна важен класически успех с 3:0 над Мозамбик в другия мач от групата. Нападателят на Локомотив (Москва) Питър Одемвинге реализира две от попаденията. Голмайсторът се разписа първо в 45-та, а след това увеличи на 2:0 в 47-та минута. Класическият резултат оформи звездата на Волфсбург Обафеми Мартинс в 86-та минута. Така в крайното класиране Египет приключва групата фаза с актив от девет точки, а "суперорлите" остават втори с четири точки. Мозамбик и Бенин пък се прибират у дома.