12.11.2009 12:36

Левски стана шампион при ветераните

Видян 1584 пъти | Коментари 0

Левски спечели финалната среща в първенството на ветераните, след като победи Ботев (Пловдив) с 9:8 след изпълнение на дузпи (4:4 в редовното време). Двубоят се игра на стадион "Чепинец" в град Велинград, съобщи БГНЕС.

В 4-та минута Левски поведе след точно изпълнена дузпа от бившия спортен директор на клуба Даниел Боримиров. В 17-та минута Петър Пенчев си отбеляза автогол, а в 47-та минута Дани Боримиров вкара за 3:0. Ветераните на Ботев (Пловдив) обаче се активизираха и стигнаха до пълен обрат. В 50-та минута Иван Добревски от дузпа намали за 3:1, а малко по-късно Петър Пенчев се реваншира за автогола и направи резултата 3:2. Георги Андонов изравни в 66-та минута, малко по-късно Еньо Марин направи пълен обрат - 4:3 за Ботев. Левски успя да изравни в 75-та минута, след като Даниел Боримиров вкара втора дузпа, оформяйки своя хеттрик - 4:4.
При този резултат завърши редовното време и по регламент се пристъпи веднага към изпълнение на дузпи. При тях "сините" вкараха от всичките удари, докато Иван Добревски пропусна за Ботев и с общ резултат 9:8 Левски завоюва шампионската титла при ветераните.