03.11.2009 14:46

София ще е домакин на две танцови състезания

Видян 1458 пъти | Коментари 0

На 07 ноември (събота) София ще бъде домакин на две прояви, които са част от наситения Държавен спортен календар на Българска федерация по спортни танци, съобщи БГНЕС.

От 16.00 часа в зала „Христо Ботев” - Студентски град, започва Държавното Първенство – последен кръг от веригата “Купа България”. Състезанието е валидно за ранглистата за 2009 г. и след него ще станат известни победителите в отделните групи – юноши, младежи и състезатели над 19 г. в двата вида танци – Латиноамерикански и Стандартни.
Часове по рано, от 10.00 часа ще започне и надпреварата на Открития турнир за Купа “БОЙ - МАР” за класовете 9Е, 11D, 13D, 15D, 18D+D, 13C, 15C, 18C+C. Организатори и на двете прояви са Клубът по спортни танци „Дъга” – София, БФСТ и Търговска верига “БОЙ - МАР”.
Призьорите и победителите ще получат купи, медали, грамоти и много предметни награди, а финалистите на Купа България в групите Състезатели над 19 години и пари. Тази надпревара се наложи като най-силната провеждана в София през последните години.