05.10.2009 10:47

ЦСКА едва победи Сливен с 1:0

Видян 1243 пъти | Коментари 0

Отборът на ЦСКА измъчено победи Сливен с минималното 1:0 в среща от осмия кръг на "А" група, предаде БГНЕС.

След този седми успех от началото на сезона, армейците излязоха еднолични лидери във временното класиране. В началото на мача двата отбора започнаха равностойно, с лек превес на червените, но борбата се водеше предимно в центъра на терена. Още в 5-та минута тимът на ЦСКА имаше възможност да открие резултата, след като Тодор Тимонов изпълни отлично пряк свободен удар и защитник на "войводите" изби от голлинията. В 30-та минута Костадин Стоянов засече с глава центриране от фал, но топката срещна левия страничен стълб. В 43-та минута армейците все пак успяха да стигнат до попадение. Стоянов центрира, топката рикошира в бранител на Сливен и попадна в Тимонов, който с воле от около 20-на метра я прати в мрежата на Иван Георгиев за 1:0. Голът се оказа и единственият за целия мач. В 73-та минута гостите получиха право да изпълнят непряк свободен удар в наказателното поле, след като стражът на червените Ивайло Петров хвана върната от защитник топка. Домакините протестираха срещу решението на Ахмед Ахмед, тъй като според тях нарушение не е имало, защото връщането на топката към Петров не е било умишлено. Деян Христов изпълни наказателния удар, стреля силно, но топката мина на сантиметри над напречната греда. В редиците на ЦСКА се получи леко отпускане и след като не успяха да създадат нищо запомнящо се през втората част на двубоя, в последните пет минути им се наложи да се отбраняват. "Войводите" натиснаха и на няколко пъти имаха възможност да изравнят резултата след хубави удари на Тонев, Христов и Илиян Илиев, които обаче бяха отразени по най-добрия начин от вратаря на ЦСКА Ивайло Петров.