30.09.2009 08:59

Волейболистките с тежко поражение от Холандия

Видян 1458 пъти | Коментари 0

Женският национален отбор по волейбол на България започна със загуба втората фаза на Евроволей 2009, след като допусна тежко поражение с 0-3 гейма от Холандия в среща от Група "Е", която се игра в Лодз, предаде БГНЕС.

Българките загубиха мача след 19:25, 20:25, 18:25 в отделните части. Нашите момичета започнаха лошо мача и позволиха на холандките да поведат. Стигна се до 15:15, но "лалетата" дръпнаха с няколко точки за 20:18 и спечелиха гейма с 25:19. Вторият гейм започна равностойно, но отново се стигна до разлика от четири точки за 8:4. Момичетата на Драган Нешич изравниха на 9:9, но до края на гейма имаше само един тим - Холандия.
Холандският отбор стартира много добре и третата част, стигна до 19:13 и след 25:18 спечели гейма, а с това и мача. Първите две места в крайното класиране в групата дават право на участие в полуфиналите на шампионата, а първите три места дават право на директно класиране за финалите на Евро 2011 в Швейцария без квалификации. Днес от 16:00 часа ще срещнем Испания, а в утре играем с домакините от Полша.