20.09.2009 10:37

Барса разгроми Атлетико с 5:2

Видян 1639 пъти | Коментари 0

Лионел Меси помогна с два гола за убедителната победа на Барселона с 5:2 срещу Атлетико Мадрид в двубой от трети кръг на Примера дивисион, съобщава БГНЕС.

Каталунците продължават с пълен актив от три точки, колкото има и тимът на Майорка, който разгроми гостуващия Тенерифе с 4:0. В средата на седмицата Барселона не успя да порази вратата на Интер в Шампионската лига, но снощи в двубоя с Атлетико резултатът бе открит още във втората минута от Златан Ибрахимович. В 16-ата минута се отличи Меси, а след половин час игра гол за Барса отбеляза и Даниел Алвес. Домакините продължиха да играят активно в атака и попадение на Сейду Кейта в 41-ата минута окончателно уби интригата в мача още преди втората част. Серхио Агуеро в края на полувремето и Диего Форлан (84`) върнаха два гола, преди Меси в края на мача да оформи крайното 5:2. Тимът на Сеп Гуардиола има три точки преднина от Реал Мадрид, който днес посреща Херес на "Бернабеу". Майорка със 7 точки се настани на второто място, след категоричния успех срещу Тенерифе, който доигра мача с девет човека. За балеарския отбор се разписаха Марио Суарес, Ариц Адуриц, Хулио Алварес и Пиер Вебо, който реализира дузпа. Севиля надигра с 2:0 Осасуна с голове на Алваро Негредо и Фреди Кануте. Първият отбеляза в 37-ата минута след пас на Адриано, а Кануте порази вратата на съперника в 71-ата минута, малко след като се появи на терена. Първи точки в Примера спечели Еспаньол, който победи Депортиво Ла Коруня с 3:2 като гост. Расинг Сантандер също също постигна победа навън, срещу Малага с 2:1.

bTV Cinema 19 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Ефектът на Марко

Режисьор: Мартин Цандвлит
В ролите: Улрих Томсен, Заки Юсеф, Софи Торп, Андерс Матесен и др.

"Моля, не повръщайте под масите! И там има ора..." - Надпис във врачанска кръчма