Двубоят във френската столица започна с категорично превъзходство за Алкарас, който проби на старта. Испанецът затвърди пробива, а в третия гейм Димитров водеше с 40:15, преди да допусне няколко грешки и да загуби подаването си отново. Алкарас продължи с още един гейм преди Димитров да прекъсне серията му. Това обаче се оказа и единственият гейм, който той взе в сета.

03.11.2022 16:32

Григор Димитров приключи сезона с безславна загуба от световния №1 в Париж

Видян 3580 пъти | Коментари 0

Григор Димитров отпадна от Мастърс турнира в Париж след загуба от Карлос Алкарас - 1:6, 3:6 в среща от осминафиналите. Двубоят на централния корт в Accor арена продължи само 73 минути. Надпреварата в Париж е последната за Димитров през настоящия сезон. Той завършва 2022 г. с 26 победи и 22 поражения.

В четвъртфиналите Алакарас ще срещне победителя от двубоя Холгер Руне - Андрей Рубльов.
Българинът, който постигна две победи в Париж, за пръв път се изправи срещу сензацията Алкарас. Това беше и 103-ти мач на Димитров срещу играч от Топ 10 на световната ранглиста. В тези срещи той има 30 победи.
В кариерата си Димитров само веднъж е побеждавал действащия №1 в ранглистата. Това се случи срещу Новак Джокович през 2013 г. в Мадрид.

Категорично загубеният първи сет доведе до срив в играта на Димитров. Той бързо се озова в ситуация да догонва при 0:3 във втората част. След това българинът успя да се събере, реализирайки пробив, а послед и изравнявайки за 3:3. Геймовете станаха по-оспорвани, но въпреки това Алкарас намери начин да пробие още веднъж, за да поведе с 5:3. В следващия гейм испанецът взе подаването си, с което сложи и точка на срещата.

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!