Ливърпул вдигна осми трофей от турнира, като Челси има същия брой спечелени трофеи от надпреварата

16.05.2022 10:05

Ливърпул отново победи Челси след дузпи и взе втора купа

Видян 1346 пъти | Коментари 0

Отборът на Ливърпул спечели за осми път най-стария футболен клубен турнир – ФА Къп. Мърсисайдци надиграха тима на Челси с 6:5 след изпълнение на дузпи, като в редовното време и продълженията резултатът беше 0:0.

Така двата тима направиха истинско повторение на финала за Карабао Къп в края на месец февруари, когато отново изиграха 120 минути без да си отбележат гол, а при ударите от бялата точка червените отново се оказаха победители. За мениджъра на мърсисайдци Юрген Клоп пък това е шести трофей с Ливърпул, като по този начин запълни колекцията си от всички възможни спечелни купи с отбора.

Ливърпул вдигна осми трофей от турнира, като Челси има същия брой спечелени трофеи от надпреварата. В редовните 90 минути и двата тима имаха страхотни ситуации да стигнат до попадение, но голът така и не падна по някаква причина. В продълженията умората си каза думата и положения напълно липсваха.

При дузпите лондончани направиха два пропуска, като вратарят Алисон направи едно спасяване. Стражът на Челси Едуард Менди също се отчете с една спасена дузпа, която обаче се оказа недостатъчна, за да спаси тима си от загубата.

Ливърпул за последно спечели ФА Къп през 2006-а, а игра финал за последен път през 2012 година, когато загуби именно от Челси с 1:2. Сините пък триумфираха за последно през 2018 година, когато победиха Манчестър Юнайтед. Миналият сезон пък загубиха във финалния двубой от тима на Лестър. Този сезон турнирът празнува 150-ата си годишнина, след като първото му издание е през далечната 1872 година.