11.05.2022 18:22

Гришо се опълчи на Циципас и докосна впечатляващ обрат, но загуби

Видян 1802 пъти | Коментари 0

Григор Димитров изигра мач с две лица и се опълчи на петия в света Стефанос Циципас, но загуби. Българинът отстъпи с 3:6, 7:5, 6:7 (4) във втория кръг на мастърса в Рим.

Това е трето поражение на Димитров срещу гръцкия тенисист в трети пореден турнир. Българинът, който е 20-и в света, загуби от Циципас два пъти в предишните три седмици - с 1:6, 4:6 в осминафиналите в Барселона и с 3:6, 4:6 в същата фаза в Мадрид.

Циципас започна силно мача и след ранен пробив поведе с 3:0. В седмия гейм Димитров имаше възможност да върне пробива, но не се възползва. Гръцкият тенисист спечели сета след сервис гейм на нула.

Мачът стана значително по-оспорван във втория сет, като принос за това имаше подобрената игра на българина на сервис.

Циципас изпусна възможност за пробив в петия гейм, но след това проби на нула в седмия и поведе с 5:3. В момента, в който гръцкият тенисист сервираше за победата, Димитров започна забележителен обрат. Българинът спечели 16 от следващите 18 разигравания, което го отведе до два пробива, четири поредни спечелени гейма и успех със 7:5 в сета.

Димитров пренесе серията си в третия сет, като съперникът му успя да я спре при 1:1. Българинът прояви волята си в третия гейм, в който губеше с 0:40, но след пет поредни точки взе гейма. Двамата продължиха оспорваната надпревара помежду си. Димитров стигна до възможност за спечелване на мача в десетия гейм, но Циципас се защити.

В тайбрека Циципас поведе с 5:0, а Димитров взе следващите четири точки, но петият в света успя да приключи мача с още две точки на свой начален удар.

Снимка: БГНЕС