21.09.2021 09:39

Волейболистките до 18 г. започнаха със загуба на световното първенство

Видян 1125 пъти | Коментари 0

Националният отбор по волейбол на България за девойки под 18 години започна със загуба на световното първенство в Дуранго (Мексико). Нашите, водени от Атанас Петров, отстъпиха пред състава на Аржентина с 1:3 гейма (26:24, 15:25, 19:25, 14:25) в първия си мач от предварителна група D на турнира, предаде БНР.

Единствено в първия гейм нашите момичета успяха да затрудят съперника и да покажат възможности. След равностойно начало България се откъсна в средата на гейма и поведе с 19:14. Аржентинките стопиха пасива си и изравниха при 21:21. Нашите имаха първи геймбол при 24:23, но не успяха да затворят гейма. Все пак те сториха това при следващата възможност, като спечелиха с 26:24, след грешка на съперника и блокада. Тимът ни поведе с 1:0 гейма, но не успя да съхрани предимството. В следващите три части аржентинките се разиграха. Те показаха по-добра игра на повечето елементи и се наложиха с разлика.

Аржентина отбеляза 9 аса в мача, срещу едва 1 в наша полза. В атака опонентът показа два пъти по-голяма успеваемост от нашия тим. Най-резултатна за България бе Ива Дудова с 10 точки. Виктория Коева и Боряна Ангелова приключиха с по 5 точки.

В следващия си мач нашият тим среща Русия. Двубоят е на 22 септември от 04:00 часа.

Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.