20.09.2021 09:39

Италия спечели европейската титла и във волейбола

Видян 1018 пъти | Коментари 0

Отборът на Италия спечели титлата на приключилото европейско първенство по волейбол за мъже. Във финалната среща в полския град Катовице италианците се наложиха с 3:2 гейма над Словения, предаде БНР.

Най-младият отбор на европейското първенство – Италия (24 години средна възраст) се окичи заслужено със златните медали, след като надигра в зрелищен мач много по-опитния състав на Словения - досегашния вицешампион на Европа и за трети път финалист на континенталното първенство.

Изненадващият успех на скуадрата на треньора Фердинандо Де Джорджи е триумф без загуба от началото до края на състезанието. За най-добър играч беше награден капитанът и разпределител на адзурите Симоне Джанели.

Това е седма титла за Италия, която за първи път печели в една и съща година европейската титла по волейбол както при жените, така и при мъжете.

Към тези победи се добавя европейската титла на футболната скуадра адзура - основания на Апенините да смятат, че 2021-а година е годината на Италия.

Снимка: БГНЕС

Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.