16.09.2021 17:09

Меси с фалстарт в дебюта си като титуляр за ПСЖ

Видян 1026 пъти | Коментари 0

Лионел Меси изигра първия си мач като титуляр за Пари Сен Жермен, но отборът направи фалстарт в Шампионската лига. Парижани стигнаха само до 1:1 при гостуването си на Брюж и дори белгийците са тези, които могат повече да съжаляват за изпуснатата победа. Андер Ерера изведе ПСЖ напред в 15-ата минута, а в 27-ата Ханс Ванакен изравни.

Меси беше близо до дебютно попълнение с екипа на новия си отбор, но негов изстрел срещна гредата. Килиан Мбапе пък се контузи и след излизането му отборът на Маурисио Почетино не създаде почти нищо в атака. Брюж доминираше през второто полувреме и само добрите намеси на Кейлор Навас съхраниха равенството. Това бе мач №150 за Лионел Меси в Шампионската лига.  Дотук аржентинецът изигра два мача за парижани, в които все още няма гол или асистенция. Неймар също няма отбелязан гол, докато Мбапе реализира четири попадения и три асистенции в шест срещи.

"Трябва ни време, така че тримата да се стиковат и да играят добре заедно. Беше ясно и аз го обясних: трябва да създадем отбор", коментира Почетино.

"Вечерта не беше добра. Трябва да останем спокойни. Най-важното е да продължаваме да работим. Ще отнеме необходимото време. Ще се опитаме да заиграем по-добре", добави треньорът на парижани.