13.09.2021 11:00

България отпадна от Европейското по волейбол

Видян 958 пъти | Коментари 0

Националният отбор на България по волейбол мъже отпадна от Европейското първенство, предаде БНТ.

„Трикольорите“ ни отстъпиха с 1:3 (14:25, 25:18, 19:25, 22:25) гейма от Германия на 1/8-финалите в Острава, Чехия.

Състезателите на Силвано Пранди не успяха да се противопоставят на Бундестима, който не блестеше особено с качества.

Българският отбор спечели само втората част и въпреки че имаше възможността да вкара мача в тайбрек, изпусна преднината си в средата на четвъртия гейм, за да преклони глава пред Германия.

На последния шампионат на Стария континент през 2019 година, нашият тим отново напусна надпреварата на 1/8-финалите. Преди две години "трикольорите" отстъпиха на Словения отново с 1:3 гейма.

Волейболистите на Германия продължават в следващия етап на елиминациите, където ще се изправят срещу Италия.

Българският състав започна много лошо срещата, като не успя да се противопостави и пропиля първата част след 14:25 точки.

Във втората част Силвано Пранди предприе смяна, като пусна Стефан Чавдаров. Отборът ни показа много по-добра игра, с много по-убедителна атака, което закономерно доведе до успех с 25:18.

След това Германия отново започна да напипва своя ритъм и поведе с 16:10, а геймът продължи до края с голяма разлика – 19:25 точки.

Волейболистите ни могат да съжаляват изключително много за показаното в четвъртата част. Националите на Силвано Пранди поведоха с 10:6 точки, но след това допуснаха изравняване, а съответно и изоставане с 2 точки – 16:18 точки. Връщането назад се оказа невъзможно, а това доведе до отпадането на България след 22:25 точки.

Мориц Карлицек стана най-резултатен за победата на Германия с 19 точки. С най-голям актив за България бяха Цветан Соколов и Алекс Грозданов с по 8 точки.

Снимка: cev.lu; БФВ

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?