21.06.2021 15:46

И Япония ни преби на волейбол

Видян 1203 пъти | Коментари 0

Мъжкият национален отбор по волейбол продължава с кошмарното си представяне в тазгодишното издание на надпреварата Лига на нациите. Възпитаниците на Силвано Пранди записаха 11-о поражение от 13 срещи в турнира, след като загубиха с 0:3 от Япония.  Представителният ни тим се намира на предпоследното 15-о място в класацията, като единствено Австралия е по-назад от нас в класирането. В предпоследният си мач от надпреварата българите се изправят срещу САЩ, а след това ще играем и със Словения.

И докато мъжете бележат поредица от катастрофални резултати женският ни национален отбор по волейбол се представя на другия полюс. В неделя възпитаничките на Иван Петков спечелиха пред родна публика в Русе турнира: Златна европейска лига. На финала българките победиха с 3:1 Хърватия и заслужиха златните медали. За първи път в историята на женския волейбол пък за най-полезен състезател (MVP) бе обявен играч на поста либеро. Престижната награда получи родното либеро Жана Тодорова, която впечатли всички с изявите си.

бТВ Синема 21 април 21:00ч.