20.06.2021 18:06

13-годишна спечели 100- километровата обиколка на Витоша с колело

Видян 1196 пъти | Коментари 0

3-годишната Йоана Вълканова спечели 100-километровата Обиколка на Витоша при колоездачите. Състезателката на Олимп сътвори сензация като изпревари далеч по-опитни и възрастни състезатели. Йоана за втори пореден път е сред медалистите в надпреварата, след като миналата година се нареди втора. Христо Цветков спечели с рекорд 38-ата Обиколка на Витоша при бегачите и веднага след финала предложи брак на приятелката си. Победителят измина 100-те километра за 8.07:23 ч. и така подобри досегашното най-добро постижение с почти 5 минути. Цветков бе шампион по същото трасе и преди две години, а сега отне рекорда на финиширалия днес втори Александър Спасов. Бронзът бе за Христо Минков.При жените най-бърза бе Надежда Ангелова с време 9.37:40 ч. и преднина от час и половина пред Каролина Калибацева и Гергана Малчева, които се бориха до последно и финишираха след 100 км с разлика от 10 секунди. Едно от най-масовите и популярни спортни събития у нас отбелязва това лято своята 38-а годишнина. Над 2000 са общо участниците в емблематичното състезание, което отново е част от инициатива София – европейска столица на спорта.