12.04.2021 10:34

Само 1 туш не достигна на Рахим Рашайда за медал от Световното

Видян 1552 пъти | Коментари 0

Само един туш раздели състезателят на Фехтовален клуб Младост Рахим Рашайда от медал на Световното първенство по фехтовка за кадети ( б.р. момчета до 17-годишна възраст). Голямата ни надежда загуби с резултат 15-14 от  полския фехтовач Антони Соча, който след това спечели титлата на шпага.    На шампионата в Кайро Рашайда записа най-доброто българско представяне в индивидуалните надпревари, класирайки се на престижното седмо място в своята възрастова категория.

Трябва да се отбележи фактът, че Рашайда и личният му треньор Димитър Кънчев изкараха коронавирусна инфекция непосредствено преди състезанието. Само ден преди надпреварата двамата пребориха К19 и след това записаха най-доброто българско представяне в шампионата.