09.01.2021 08:01

Треньорът на Черно море подаде оставка след загубата от Ямбол

Видян 1085 пъти | Коментари 0

Треньорът на баскетболният Черно море Тича Галин Стоянов подаде оставка, предаде БНР. Решението му дойде загуба на варненския тим от Ямбол със 77:87 в среща от 11-тия кръг на Националната баскетболна лига при мъжете. Стоянов уточни, че не знае дали оставката ще бъде приета от ръководството на тима.

Гостите започнаха отлично срещата и за близо 3 минути игра успяха да поведат с 9 точки при 11:2. Домакините допускаха много грешки, а стрелбата им не беше на ниво. В средата на първата четвърт след две тройки на Веселин Георгиев Черно море Тича успя да намали изоставането си до 3 точки при 12:15. До края на първата част играта бе равностойна и Ямбол я спечели с 25:23.

Домакините показаха отлична игра с агресивна защита в началото на втората част и успяха да вкарат 9 безответни точки, с което не само изравниха, но и поведоха за първи път в резултата, като преднината им стигна до 7 точки при 32:25. Ямбол успя да реализира първите си точки във втората част след три минути игра. До полувремето домакините поддържаха преднината си и се оттеглиха на почивка при резултат 50:43.

След почивката играта бе равностойна, но и двата отбора допускаха доста грешки. Около 4 минути преди края на третата част домакините поведоха с 10 точки при 61:51.

Грешките и в двата отбора продължиха, а преди последната част домакините имаха аванс от 6 точки - 66:60. Около 5 минути и 20 секунди преди края на мача отборът на Ямбол с тройка на Дарин Иванов намали пасива си до три точки при 71:68, а по-късно и до две точки - 72:70. Гостите изравниха при 73:73 след три точно изпълнени наказателни удари от Дарин Иванов, а малко по-късно отново поведоха след кош на Уили Атууд. Двадесет секунди преди края на последната четвърт Черно море Тича изравни чрез два успешно изпълнени наказателни удари от Мартин Коцев, а при последвалата атака гостите не успяха да реализират и редовното време завърши наравно - 75:75.

В продължението Ямбол реализира 8 поредни точки и поведе с 83:75. Гостите се възползваха максимално добре от грешките да играчите на домакините и спечелиха мача с 87:77.