24.02.2020 11:53

15 медала за БГ таекуондото в Словения

Видян 1282 пъти | Коментари 0

Българското таекуон-до WTF стартира отлично новата година, след като нашите състезатели се завърнаха с цели 15 медала от силния международен турнир от веригата G1 Словения Оупън. Общо 3 златни, 8 сребърни и 4 бронзови отличия за българските таекуондисти, предава Topsport.bg.

Митко Джорджев (-68кг) отново бе над всички, след което грабна златния медал. Това е втори пореден G турнир, в който Спортист №1 на Дупница за миналата година е непобедим.

Също златен медал спечели Божидар Аврамов в категория до 63кг. Той бе абсолютна сензация, след като на едва първия си G турнир на мъже спечели златото. Успехи имахме и при дамите, където Александра Георгиева в кат. до 46 кг., се нареди на най-високото място на почетната стълбичка.

Със сребърни медали от Словения се връщат Теодор Здравков, Борислава Борисова, Марио Николов, Атанас Атанасов, Мартин Симеонов, Мартина Петрова, Иван Тончев и Мартина Атанасова. Бронзови медали спечелиха Михаела Костадинова, Радина Борисова, Александър Джорджев и Денис Димитров.

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.