16.02.2020 18:02

Отличен Краси Анев с 13-то място на Световното

Видян 1810 пъти | Коментари 0

Красимир Анев завърши 13-и в преследването на Световното първенство по биатлон в Антхолц-Антреселва, Италия.

Анев направи страхотно състезание, което стартира от 30-о място, но благодарение на традиционно силната си стрелба, той успя да направи огромен скок от 17 позиции в крайното класиране.

Българинът допусна само една грешка и завърши на 2:03.9 минути от победителя, предава Dir.bg.

Изненадващо преследването бе спечелено от французина Емилиен Жаклен, който с невероятен финален спринт успя да изпревари норвежеца Йоханес Тингес Бьо. Третото място зае руснакът Александър Логинов.

Другите двама българи също направиха прогрес в класирането спрямо спринта. Спортист №1 на страната за изминалата година - Владимир Илиев, завърши на 44-о място, а започна състезанието от 58-а позиция.

Димитър Герджиков пък завърши 52-и, като започна от 57-а стартова позиция.

При жените, Милена Тодорова също се представи превъзходно, тя се класира 18-та, което е най-доброто женско представяне от 10 г. насам.