09.02.2020 09:17

Ювентус се срина във Верона

Видян 1587 пъти | Коментари 0

Италианският шампион Ювентус претърпя шокиращ обрат във Верона.

"Бианконерите" загубиха с 1:2 от едноименния местен тим, допускайки обрат през последните 15 минути на мача.

Въпреки поражението, Юве остава на първото място в класирането с три точки пред Интер, но "нерадзурите" са с мач по-малко и разликата може да бъде стопена още утре.

На точка от шампиона може да се приближи и Лацио, който изостава с 4 точки, който също ще изиграе мача си от 23-ия кръг утре, предава Dir.bg.

Първото полувреме тази вечер във Верона бе напълно равностойно и логично завърши 0:0. Верона все пак успя да вкара, но голът бе отменен заради засада след преразглеждане от ВАР.

В 65-ата минута обаче резултатът бе открит от Кристиано Роналдо. Португалската суперзвезда на Юве бе изведен сам срещу вратаря и вкара хладнокръвно.

Това бе негов гол в десети пореден мач на "бианконерите" - постижение, което никой до този момент не е правил.

Юентус обаче се провали и допусна обрат в последните минути на мача, под напъна на домакините.

В 76-ата минута Фабио Борини успя да изравни, а пет минути преди края, след преразглеждане на ВАР съдията отсъди дузпа в полза на Верона.

Зад топлата застана Джампаоло Пацини, който реализира и донесе успеха на своя тим.

Той продължи страхотното представяне на Верона, който вече заема шестото място в класирането.

Снимка: Getty Images

Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.