06.02.2020 12:00

Втородивизионен тим прави фурор за купата на Испания

Видян 969 пъти | Коментари 0

Втородивизионният Мирандес продължи със силните си изяви в турнира за купата на Испания по футбол, побеждавайки трети отбор от елита.

След като вече отстрани Селта и Севиля, домакините от Мирандес триумфираха и над Виляреал с 4:2 и се класираха за полуфиналите, предава БНТ.

Звездата на домакините Матеус откри резултата в 17-ата минута след груба грешка в защитата на гостите.

Четвърт час по-късно Хави Онтиверос обаче изравни от пряк свободен удар.

В самия край на първата част Мирандес получи дузпа за игра с ръка на футболист на Виляреал, а Мартин Маркеланс не сбърка при изпълнението за 2:1.

След почивката Сантиаго Касорла изравни също от дузпа в 56-ата минута, но само 120 секунди по-късно Одей Онайндия отново изведе домакините напред.

Четвъртият гол отбеляза Антонио Санчес в добавеното време.

Снимка: БГНЕС