31.01.2020 11:53

Везенков с 9 точки за победа на Олимпиакос

Видян 1401 пъти | Коментари 0

Александър Везенков вкара 9 точки за по-малко от осем минути, а Олимпиакос надви испанския Баскония с 80:70 (25:24, 18:13, 16:14, 21:19) в мач от баскетболната Евролига за мъже. Така гърците се изкачиха на 11-о място и са само на една победа от челната осмица в предварителната фаза, предава БТА.

Везенков се появи в игра при 15:14 през първата четвъртина и моментално бе фаулиран, след което вкара двете стрелби и Олимпиакос поведе с три точки. Той наниза и тройка само осем секунди преди края на частта за 23:21 и така елиминира единствената преднина за Баскония в целия двубой. През втората четвъртина Везенков вкара още една тройка и две стрелби от нарушение, записвайки междувременно и асистенция.

Българският национал напусна игра в средата на втората четвъртина, която завърши при резултат 43:37 в полза на Олимпиакос. Домакините спечелиха следващите две части с по две точки разлика и в крайна сметка завършиха двубоя с преднина от общо десет.

Йоргос Принтезис пропусна мача за гърците, а Оугъстин Ръбит го замести с 19 точки и седем борби. Октавиус Елис пък дебютира с 11 точки и седем борби, докато Василис Спанулис се отчете с 16 точки при 4/5 в стрелбата от тройка. Никола Милутинов завърши с 10 точки.

Реал Мадрид сложи край на серията си от три поредни загуби и го направи на най-негостоприемния терен през сезона в Евролигата - "Менора Мивтахим Арена" на Макаби Тел Авив. Испанците спечелиха с 81:77 (21:19, 15:19, 21:11, 24:28) и са с актив от 16/6, какъвто имат още ЦСКА Москва и Барселона. Макаби пък загуби у дома за първи път от девет мача насам и е с 14/8.

ЦСКА Москва надви Химки със 78:69 (23:19, 17:13, 19:6, 19:31), а Барса се наложи над Зенит с 90:72 (21:21, 32:14, 21:19, 16:18). Днес играе лидерът Анадоли Ефес, който е с баланс 18/3 преди срещата с десетия в класирането Цървена звезда.

Снимка: Olympiacos BC

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?