24.01.2020 09:01

Марица удари Динамо в Москва с 3:1

Видян 1319 пъти | Коментари 0

Шампионките на България Марица (Пловдив) записаха първа победа в тазгодишното издание на най-престижния евротурнир - Шампионската лига. Волейболистките на Иван Петков се наложиха над Динамо (Москва) с 3:1 (25:23, 18:25, 25:23, 25:17) в мач от група Е на надпреварата, изигран в Двореца на спорта "Динамо" в руската столица. Своя дебют за "жълто-сините" направиха националките Христина Вучкова и Емилия Димитрова.

На 27 ноември в пловдивската зала Колодрума маричанки отстъпиха на именитите си гостенки от Русия с 1:3 гейма.

Марица добави три точки в актива си, но продължава да заема четвъртата позиция с 4 точки (1 успех, 3 загуби).

Най-резултатна за родния тим бе Александра Миланова с 18 точки (2 блокади), 17 добави Кремена Каменова (1 ас, 3 блокади). Емилия Димитрова завърши с 11 точки (1 ас, 1 блокада), Христина Вучкова добави 10 точки (1 ас, 5 блокади). За Динамо Даря Столярова бе над всички с 19 точки (4 блокади), Хелена Хавелкова приключи с 16 точки (3 блокади), но усилията им не бяха достатъчни за успех.

В следващия кръг Марица среща Кан с Мира Тодорова в състава, на 5 февруари (сряда). Динамо играе срещу Уралочка-НТМК (Екатеринбург) ден по-късно, предава Marica.bg.

Снимка: Getty Images