23.01.2020 11:44

Трима фаворити напред в Australian Open

Видян 1149 пъти | Коментари 0

Четвъртият поставен в схемата на Аустрелиън Оупън Данийл Медведев се класира за третия кръг на надпреварата, след като победи испанския квалификант Педро Мартинес със 7-5, 6-1, 6-3 във втория си мач от надпреварата.

Медведев реализира 19 аса, 40 печеливши удара и шест пробива за успеха, дошъл след два часа и 9 минути игра, предава БГНЕС.

Руският тенисист бе активен и при излизанията на мрежата, където реализира 64 процента успеваемост (16/25). В следващия кръг финалистът от Откритото първенство на САЩ ще се изправи срещу представителя на домакините Алексей Попирин, който победи друг испанец - Хауме Мунар, с 6-2, 7-6(5), 6-2.

Напред продължава и номер 7 в схемата Александър Зверев след успех над Егор Герасимов от Беларус със 7-6(5), 6-4, 7-5. Зверев срещна сериозна съпротива от 98-ия в света Герасимов, но опитът му помогна да се наложи в решаващите моменти и да стигне до чиста победа след два часа и 19 минути. 22-годишният германец бе солиден на собствен сервис, като вкара 78 процента първи сервис и спечели 86 процента от точките на първото си подаване, допускайки само един пробив в целия мач. Зверев завърши мача с 39 печеливши удара срещу 25 непредизвикани грешки. За Зверев предстои двубой с 26-ия поставен Николоз Басилашвили или испанския ветеран Фернандо Вердаско.

Доста по-тежък ден имаше световният номер 5 Доминик Тийм, който имаше нужда от пет сета, за да победи участващия с уайлд кард австралиец Алекс Болт - 6-2, 5-7, 6-7(5), 6-1, 6-2. Тийм бе опрян до стената, след като загуби втория и третия сет, но вдигна много нивото си в следващите две част, в които даде едва три гейма на съперника си, за да стигне до крайния успех след три часа и 22 минути игра. Австриецът демонстрира типичната си агресивна игра, като завърши срещата с 56 уинъра срещу 31 непредизвикани грешки. В третия кръг Тийм ще играе с младия американец Тейлър Фриц или опитния Кевин Андерсън.

Победа във втори кръг постигна и квалификантът Ернестс Гулбис, който се наложи над словенеца Алиаж Бедене със 7-5, 6-3, 6-2 и ще чака Гаел Монфис или Иво Карлович в следващия кръг.

Снимка: Teniskafe.bg

Не ща да ставам патриарх: Николай Пловдивски

Пловдивският митрополит Николай обяви: ...

bTV Cinema 24 март 21:00ч.