03.01.2020 13:07

Първа победа за България на ATP Cup

Видян 2533 пъти | Коментари 0

Григор Димитров спечели двубоя си с Даниел Еванс на ATP Cup. По този начин първата ни ракета изравни резултата между Великобритания и България на 1:1 победи.

По-рано днес Димитър Кузманов загуби от Камерън Нори, но Гришо върна надеждите на страната ни за крайна победа.

Хасковлията стигна до успеха с 2:6, 6:4, 6:1, предава Topsport.bg.

Димитров стартира мача със свое подаване. Поведе в резултата, след като ретурът на опонента му не бе особено добър. Еванс излизаше успешно на мрежата. А Григор не успяваше да върне топката, което доведе до гейм на нула за съперника на национала ни.

Последва и пробив за Еванс. Това бе голяма стъпка за него в този първи сет.

Димитров допусна две грешки в отиграванията си в началото на гейм номер пет. Все пак успява да изравни резултата до 30:30. Краят на гейма дойде с двойна грешка на Димитров. Изнерви се българинът. Повечето му фенове знаеха какво може да последва от това...

Еванс набързо поведе с 40:0 в следващия гейм и записа нов успех на нула. С това той поведе с 1-0 сета.

Вторият сет показа част от преимуществата на Григор Димитров. До 2:2 спорът между двамата тенисисти бе гейм за гейм и не личеше някой от тях да разполага с преимущество.

Постепенно обаче Димитров вдигна неимоверно оборотите и вкара бекхенда си в действие. С няколко брилянтни ретура Гришо проби опонента си в ключов момент - при 3:2, повеждайки с два гейма разлика.

Въпреки че Еванс не се даваше лесно, той все пак бе принуден да капитулира с 4:6, като загуби последния десети гейм в този сет с нов пробив на Димитров.

Той бе доста по-драматичен, като този път срещата премина през три поредни равенства, преди Григор да завърши успешно спора, изравнявайки резултата.

Десният палец на българина бе превързан на почивката. Бързо се разкъсваше лепенката, която бива поставяна, тъй като играта не спираше, а влажността бе много висока.

Въпреки всичко това Григор помете опонента си с 3:0 в началото на решителния трети сет. След това националът ни стигна до предимство от 4:1, а впоследствие и от 5:1, като оставаше единствено да сервира за мача.