23.12.2019 09:12

Владо Илиев с 20-то място на френския масов старт

Видян 1313 пъти | Коментари 0

Спортист №1 на България Владимир Илиев завърши на 20-о място на масовия старт в последния кръг от Световната купа по биатлон за годината във френския зимен център Анеси.

Българинът изпревари 10 състезатели от общо 30 стартирали, като направи общо шест грешки в четирите стрелби и остана на 3,34.8 минути от безапелационния победител Йоханес-Тингес Бьо.

Норвежкият доминатор направи само една грешка в стрелбата и не сдаде лидерството в цялото състезание, предава Dir.bg.

Втори остана французинът Емилиен Жаклен, който остана на 42,1 секунди зад победителя също с една грешка.

Толкова направи и норвежеца Тарей Бьо, задоволил се с третото място и изоставане от 51,8.

Шестицата допълниха Кантен Фийон Майе (Франция), Мартен Фуркад (Франция) и Йоханес Дале (Норвегия).