03.11.2019 09:30

Лудогорец надви Берое

Видян 1726 пъти | Коментари 0

Лудогорец постигна осма поредна победа по пътя към деветата си шампионска титла.

Разградчани победиха Берое с 3:1 в мач от 15-ия кръг на Първа лига, като все още нямат поражение в шампионата, предава Dir.bg

Макар Лудогорец тотално да надигра противника и да имаше превъзходство през целия мач, нещата в началото не се развиха по план за Станислав Генчев и компания.

В 6-ата минута Ибрахима Конте се измъкна очи в очи с Пламен Илиев, преодоля го и даде преднина на Берое.

Още преди гола, Лудогорец вече имаше две чисти положения и едно отменено попадение заради засада, а натискът продължи и след това.

Логичното се случи в 21-ата минута, когато Вандерсон стреля мощно от малък ъгъл, а топката мина под плонжа на Душан Перниш за 1:1.

Полувремето завърши при този резултат, но в началото на втората част Клаудиу Кешеру изведе разградчани напред.

Той засече центриране на Стефан Баджи, като ударът му с глава доби доста странна траектория и изненада Перниш.

Крайният резултат пък оформи влезлият като резерва Якуб Швиечок. Той получи пас от Вандерсон и макар да стреля доста нескопосано, топката успя да влезе във вратата.

Това бе единственият мач от кръга, който ще се изиграе през уикенда. Останалите са през седмицата заради местните избори, но в четвъртък Лудогорец гостува на Еспаньол, което принуди мачът му с Берое да се изиграе вчера.

Снимка: Gettty Images