30.10.2019 09:20

Меси вкара 50-тия си пряк свободен и прати Барса на върха

Видян 1122 пъти | Коментари 0

Геният на Лионел Меси отново заблестя на "Кам Ноу".

Аржентинецът бе с основна заслуга за победата на Барселона с 5:1 над Валядолид, която изкачи каталунците на върха в Ла Лига, предава Dir.bg.

В първите 15 минути двата тима си размениха по гол. Ленгле откри за Барса, а Оливас изравни, за да дойде ред на шоуто с марка Меси.

Той отбеляза два гола и подаде за още два, с което донесе разгромният успех на тима си.

По-специален бе третият гол за Барса и втори за Меси в мача. Той е с №50 за аржентинеца от пряк свободен удар, което го прати в топ 10 на вечната класация по този показател.

Рекордьорът Жуниньо Пернамбукано е далеч напред със 77 попадения, но Меси със сигурност не е казал последната си дума в това отношение.

Шедьовърът му падна в 34-ата минута, а пет по-рано той подаде на Артуро Видал и Барса вече водеше с 3:1.

При този резултат всичко бе решено, защото мачът премина изцяло под контрола на каталунците, в което едва ли някой се е съмнявал.

Барса оабче проспа голяма част от второто полувреме, за да дойде 75-ата минута, в която Меси вкара нов гол. Той овладя по гениален начин подаването на Ракитич и не остави шанс на вратаря за 4:1.

Секунди по-късно, Меси асистира на Суарес за крайното 5:1.

В няколко моменти от мача публиката ставаше на крака не заради нов гол, а заради поредното отиграване на Меси, който се забавляваше по терена.

Той провираше топката между краката на гостите и раздаше изключителни пасове, показвайки истинския си гений, заради който е смята за може би най-великият играч на всички времена.

В ранният мач от деня Атлетико Мадрид направи нова грешка, като завърши наравно 1:1 с Алавес.

Така Барса оглави таблицата с 22 точки, 2 повече от Гранада. Реал Мадрид пък е с 18, но и с мач по-малко от каталунците.

Снимка: АР/БТА