25.10.2019 09:20

ЦСКА победи Левски във волейболна драма

Видян 1301 пъти | Коментари 0

ЦСКА победи Левски в петгеймова битка от волейболната Суперлига при мъжете. "Армейският" тим победи с 3:2 (25:21, 21:25, 25:15, 24:26, 15:11 ) в мач от втори кръг на шампионата.

Двубоят се игра пред около 400 фенове в столичната зала "Васил Симов", предава Тopsport.bg.

Мачът започна точка за точка. "Червените" натиснаха съперника със сервис, блокадата на домакините заработи и те дръпнаха с няколко точки. След два аса на Иван Колев ЦСКА поведе с 16:12, а малко след това при сервис на Теодор Тодоров имаше преднина от 20:15, пише bgvolleyball.com. "Армейците" задържаха аванса и поведоха в геймовете.

В началото на втората част Левски взе преднина от 5:1 при сервис на Гордан Люцканов, но "червените" бързо изравниха. Геймът премина по този начин - Левски повеждаше с няколко точки, ЦСКА догонваше. В края при начален удар на Александър Николов гостите дръпнаха с 19:16, а малко след това с 23:19. Люцканов направи ас за 25:21 и Левски изравни.

Третият гейм бе за ЦСКА. "Червените" контролираха събитията на полето. Владимир Станков направи ас за 12:8, като до края на гейма домакините увеличаваха преднината си, за да поведат с 2:1.

Последваха драматични следващи два гейма, в които събитията бяха динамични, а феновете определено видяха екшънът, за който бяха дошли в залата. В крайна сметка "червените" спечелиха с 3:2 и показаха, че заслужават успеха в срещата.

Снимка: Sportal.bg